Přeskočit: menu stránky | menu sekce | hlavní obsah

Váhy a vážicí systémy - Petr HepnarPočítací váhy

Nabízíme Vám širokou paletu vah s integrovaným systémem počítání kusů, od velmi přesných laboratorních vah s vysokým rozlišením až po podlahové vážicí můstky pro vážení nejtěžších břemen.
Jsme připraveni Vám pomoci s výběrem nejvhodnějšího produktu pro Vaši aplikaci.

digi

Počítací váhy dodáváme v několika provedeních, modelech a modifikacích.
Modely různých výrobců lišící se svou váživostí, rozlišovacím dílkem, funkcemi, možnostmi komunikace s PC či tiskárnou a v neposlední řadě i svou pořizovací cenou.

Většina modelů počítacích vah nabízí v základním provedení dva módy počítání kusů:

  • na váhu položíme referenční množství kusů, pomocí numerické klávesnice zadáme jeho počet a potvrdíme stiskem tlačítka. Dle provedení váhy se na displeji zobrazí počet kusů, který máme na misce, celková hmotnost a vypočítaná hmotnost jednoho kusu. Nyní můžeme přidávat další součástky, na displeji se nám zobrazí aktuální počet kusů a jejich celková hmotnost.
  • známe-li předem hmotnost jednoho kusu, zadáme ji pomocí numerické klávesnice a potvrdíme stiskem tlačítka. Na váhu položíme neznámý počet součástek a opět potvrdíme stiskem tlačítka. Displej nám nyní zobrazuje aktuální počet kusů a jejich celkovou hmotnost.

Dalšími funkcemi vah jsou například: zadání a následné vyvolání položek zboží z paměti, režim sčítání kusů nebo hmotnosti, limitní vážení, možnost připojení externích vážních můstků, přenos dat do PC a tisk.

Profesionálním řešením počítání kusů o stejné hmotnosti jsou též počítací systémy. Používají se pro počítání nejmenších dílů ve velkých množstvích, jsou tvořeny ze dvou počítacích vah nebo počítací váhy a vážicího můstku, přičemž dosahují vynikajicích výsledků při počítání kusů.
Min. hmotnost počítaného kusu již od 0,005 g.

Počítací váhy dodáváme v technologických verzích (pracovní měřidla) i jako typově schválená (ověřitelná) měřidla v cenách od 2.590 Kč.

Související články: