Přeskočit: menu stránky | menu sekce | hlavní obsah

Váhy a vážicí systémy - Petr HepnarNápravové váhy Dini Argeo WWS

Nápravové váhy Dini Argeo WWS slouží především ke zjišťování nápravových, podvozkových a kolových zatížení vozidel.

Nápravové váhy Dini Argeo WWS

 

Nápravové váhy Dini Argeo WWS lze využít též pro stanovení celkové hmotnosti vozidel a souprav. V tomto případě je ovšem nutné počítat „s negarantovanou přesností” měření nebo použitím samostatné vážicí platformy pod každé kolo.

Z hlediska přesnosti měření a metrologických vlastností, lze tedy tyto váhy považovat za plnohodnotnou náhradu mostových vah pouze v případě použití vážicí platformy pod každé kolo, ve statickém režimu.

 

Mobilní vážicí platformy WWS - nízká hmotnost a madla pro snadnou manipulaci + indikátor s vestavěnou tiskárnou. Profesionální řešení měření hmotnosti a zatížení vozidel od evropského výrobce.

 

Nápravové váhy Dini Argeo WWS lze používat pro obchodní vážení (výkup, prodej, fakturace na základě naměřené hmotnosti …) pouze v případě jejich ověření a použití vážicí platformy pod každé kolo.

Nápravová váha Dini Argeo WWS - vážení automobilu

 

Robustní nápravové váhy Dini Argeo WWS jsou vyráběny v několika provedeních, v různých rozměrech, váživostech, s analogovým či radiovým přenosem dat a jsou vhodné jak pro osobní vozidla, menší dodávky, vozíky…, tak pro větší dodávky, nákladní automobily, soupravy, cisterny, traktory i stavební stroje s vyšší hmotností – model WWSD s rozměry 900×500 mm je poté vhodný zejména pro vozidla s dvojitou montáží kol.

Nápravová váha Dini Argeo WWS - vážení těžké techniky

 

Základní sestava se skládá ze dvou kusů vážicích platforem, jednoho kusu indikátoru s vestavěnou tiskárnou a kabeláže o délce 10 m (verze RF má poté radiový modul pro bezdrátový přenos dat mezi platformami a indikátorem).

Nápravové váhy DINI ARGEO WWS jsou vyrobeny ze slitiny hliníku, což zaručuje velmi nízkou hmotnost a snadnou manipulaci, kvalitní snímače zatížení mají krytí proti prachu a vlhkosti IP-65 nebo IP-68, protiskluzová vrstva z vulkanizované pryže zaručuje dokonalou přilnavost na všech površích, jedinečná konstrukce nápravových vah Dini Argeo WWS je chráněna patentem, č. 1.342.302.

 

Indikátor DFWKRP s vestavěnou tiskárnou je umístěn v praktickém kufříku, k tomuto indikátoru je možné připojit až 4 ks vážicích platforem. Odečet hmotnosti poté probíhá na LCD displeji s výškou číslic 25 mm, přičemž může být zároveň vytištěn vážní lístek se záznamem měření. Indikátor má též integrované komunikační rozhraní RS-232. Komplety s kabeláží mohou být složeny max. ze 4 k platforem, sestavy více kusů (např. 8) se již musí řešit bezdrátově - radiovým přenosem, přičemž takto lze složit sestavu až z 20 ks vážicích platforem.

Nápravové váhy Dini Argeo WWS + vyrovnávací rohože

 

Pro dynamický režim (vážení za jízdy) či pro stanovení celkové hmotnosti vícenápravových vozidel za použití 2 ks vážicích platforem je velmi vhodné (ne-li nutné) použít vyrovnávací rohože, které kompenzují výšku vážicích platforem a minimalizují chyby měření. V případě, že není kladen důraz na mobilitu a variabilitu vážicího systému (váhy mají stálé stanoviště), je možno platformy zapustit do úrovně okolního terénu – vyžaduje drobné stavební úpravy (odtokový kanálek a přívod kabeláže).
Hmotnostní údaje naměřené v těchto režimech jsou vhodné pouze pro interní použití a nelze je ověřit.

Přesných (ověřitelných) výsledků měření lze dosáhnout při statickém režimu, použití vážicí platformy pod každé kolo a umístění vah na zpevněný rovný povrch (ideální rovina).
Mezi negativní vlivy, které mohou nepříznivě ovlivnit výsledky měření na nápravových vahách (pokud není platforma pod každým kolem), patří typicky např. tekutý obsah v cisternách, nestabilní náklad apod.

 

Cena základní sestavy (dvě platformy + jeden indikátor s tiskárnou) již od 46.900 Kč bez DPH.
Dodací termín: cca. 3 týdny
Původ měřidel: EU
Ceny a technické parametry nápravových vah Dini Argeo WWS naleznete v našem internetovém obchodě.

 

V případě zájmu o předložení adresné nabídky na dodávku nápravových vah Dini Argeo WWS nás kontaktujte – uveďte prosím, zda-li plánujete zjišťovat nápravová, podvozková a kolová zatížení vozidel či potřebujete spíše stanovit celkovou hmotnost vozidel a souprav. Dále specifikujte, zda-li pro Vaši aplikaci požadujete váhy bez ověření nebo s ověřením (pro obchodní vážení) – ověření vah je za příplatek a vyžaduje umístění vážicí platformy pod každé kolo.

 

Nápravové váhy dodávámeí v několika max. váživostech, provedeních a rozměrech. Vhodnou variantu vybereme dle maximálního zatížení na jednu nápravu a rozměr platforem poté dle průměru a šíře pneumatik.

Dostupné rozměry jsou následující:
- 400×300 mm (vhodné zejména pro osobní vozidla, menší dodávky, vozíky apod.)
- 500×400 mm (vhodné zejména pro vozidla s nižší hmotností, cisterny, dodávky apod.)
- 700×450 mm (vhodné zejména pro velká nákladní vozidla, cisterny, dodávky apod.)
- 900×500 mm (vhodné zejména pro vozidla s dvojitou montáží kol, traktory, stavební stroje apod.).

 

Kontaktní formulář – napište nám!

Nemáte právě přístup ke svému e-mailu? Využijte náš online formulář!
Pro korektní odpověď nezapomeňte prosím uvést Vaši e-mailovou adresu a telefonní číslo.

 

Pošlete nám zprávu...Prosím opište kód z obrázku

Je-li třeba vyřešit neodkladnou záležitost, využijte prosím telefonického kontaktu.

 

Související články: